Zpět na seznam

Ze sportovního života
16.03.2006

Ať je v tý hnusný zimě trošku veselo

Ze sportovního života

Letiště našemu Neznámému vonělo již od dětství.
Především proto, že od dob klukovských jej tatínek – Starý Ikar vodíval na Dobrou mezi vrtule. Není proto divu, že se poté co se naučil kouřit,rozeznat rum od kontušovky a dívčí zletilost na letiště vrátil.
Bude ze mne paragán! A skutečně po několika letech, kdy se vypracoval po zimním výcviku u Pepi a prvních seskocích u Ády,byl zařezen do kategorie sportovec. Kariera to nebyla nikterak strmá. Při jednom z večerních nástupů musel vystoupit společně s kolegou Matějem před ostatní, aby se dozvěděl že to co dnes předvedli nemá budoucnost a že by se mohli případně věnovat nějakému přízemnějšímu sportu. Matěj si to vzal k srdci letiště vyměnil za restaurace přilehlé ke Staroměstskému náměstí, protože tam bydlel. Ne tak náš Neznámý. S houževnatostí jemu vlastní se prokousával jednotlivými úlohami dál. V duchu záviděl starším kolegům kteří velice často startovali na propagačky – seskoky do různých pionýrských táborů a na další akce, kde odměnou bylo pohoštění a piva!!! A ta sláva.
Příležitost dostal jedné letní neděle. Nebyli totiž lidi a propagačka domluvená. 750 let vesnice Hředle u Rakovníka! „N“ se sice trochu ohradil, že skáče stále ještě na cvičném padáku ..... ale instruktor M. kategoricky rozhodl:“ Vem si osmu a dem!!!
Tu nervozitu na palubě si umí představit jen kdo zažil. Ve dveřích ty chytrý co naváděli letadlo do správného směru a v útrobách Anduly ostatní. Potom jeden z těch chytrejch zařve běž! a je to. Vladimír visí v prostoru, vesnic všude kolem, tak kterou? Po přistání do pole se jeho orientační dyzlexie projeví naplno. Ne však jeho logické myšlení. Přece jsme vyskakovali proti větru – uvědomí si. Musím tedy po větru! A tak trhá trávu vyhazuje ji do vzduchu a kráčí ve směru padajících chomáčků až na náves...

Slavnostní plaketu 750 let Hředel má schovanou dodnes.
jarda