Zpět na seznam

A to je hovno IV
31.01.2006

Pro oživení mrazivých dnů, ale fakt mě asi zabije!

To je hovno,

-to jsme jedou měli skákat ňákou propagačku tady za Rakovníkem. Pionýrskej tábor u Čistý to byl. U rybníka Boubrlák si myslim. A prej přistávat se bude do vody, aby ti haranti z toho něco měli se řeklo. Kdo neskákal eště do vody? ptá se šéf Milča. Tak uděláme dvojice, který vyskočí spolu a ti starší dovedou do rybníka ty nováčky. Koukejte to směrovat tak jako váš parťák pod vámi! nařídil bažantům.
Po startu neopomněl kolega Bedřich všem mladejm nelejt pořádnou dávku Jaru za blůzu, že aby si zapěnili až tam čvachnou. Tak jsme tam přiletěli, s Ládou se nachystali do dveří a vyskočíme. Otevřu Láda taky. Je nade mnou asi sto metrů tak akorát. Zatočím doprava Láda za mnou. Doleva zase. Paráda. A v duchu si zopakuju úkony, který se maj provést při seskoku do vody. Odepnout záložák, přehodit za hlavu, hluboko sednout do postroje, aby člověk nevypadl až si rozepne nožní popruhy, těsně nad hladinou rozepnout prsní, no a s dotykem vody z postroje vyklouznout. Ale to je stará vesta, protože to každej cvičil stokrát při výcviku. Tak znova zatáčkou doleva si najet ve směru delší strany rybníka směrem ke hrázi, Láda za mnou, tak se začnem odepínat. Ráz naráz,už je tu voda, prohnout se, ven z postroje a je to.


......vyplavu zvednu oči Láda ve stopadesáti metrech směrem ke hrázi, nic nedělá mine břeh, pak to zapraská v korunách stromů a ticho.
Samozřejmě, že pionýry přestali bavit ti co spořádaně přistávali do vody a mastili to po hrázi k Ládovi. Plavu jak o život, ze břehu vidim Ládu jak tam visí nad šutrama, bojí se pohnout, protože v tom okamžiku se propadne vždy o dva metry níž. Pionýři do něj šťouchali bidlem, až ho rozhoupali zachytil se kmenu a slez. Jar na něm pěnil jak byl zpocenej a já mu povídám.

"Ty vole, cos dělal"?
A on mi odpověděl.
" Nebudeš mi to věřit, ale když jsem si rozepnul ty nožní popruhy tak jsem nedošáh na řídící kolíčky a nemoh jsem to řídit ....... "

Tak jsme ho z tý hráze do tý vody hodili dodatečně. Aby se dopěnil!

Ládo sory!jarda