Zpět na seznam

Černí jezdci I.
08.12.2004

povídání o jednom seskoku Černých jezdců

Sdružení či klub Černí jezdci vzniknul někdy v roce 1999,jako spojovací článek mezi již vzniklým klubem „Bratrstvo kočičí pracky“ a Rychlými šípy. „Hoši“ :-) kteří se scházeli v Hořovicích dle své povahy a naturelu vstoupily příslušné ho klubu, vzhledem k tomu že je dnes kupodivu spoooustu lidí,kteří nemají ponětí o tom kdo to Rychlé šípy a Bratrstvo byli,musím zde podat doplňující informaci, že (alespoň v literárním podání pana Foglara) jsou Rychlé šípy klub charakterních klaďasů bez bázně a hany a Bratrstvo kočičí pracky je jak si jistě domýšlíte ten druhý pól.
Protože tyto dva kluby (jednotlivým jejím členům a jejich hrdinským kouskům se budu věnovat ve zvláštním příspěvku)mezi sebou válčili na život a na smrt tak těžko jejich členové mohli spolu skočit ňákou tu sestavu, a tehdy vznikla ta dokonalá myšlenka vytvořit spojovací článek – ČERNÉ JEZDCE.
Musím nyní trochu blíže popsat rok 1999 z hlediska seskoků v Hořovicích, tehdy to vypadalo v plánovce přesně obráceně než dneska tj. 2004 – zatímco dneska se nikdo nenapíše páč „to nejde nahoru“ tehdáž byla doba zcela opačná a pamatuju si že jsem B-éčko splnil jedině díky přiletivší Cesně , neb maximální výška bývala 1200 m neboť se skákala převážně přesnost přistání,
No a tehdy se vrhli ČERNÍ JEZDCI do Rwéček. Přičemž Metelka ,Bohoušek a Vírník byli oupelní začátečníci ,tak podle toho některé seskoky vypadali.
Seskok který máte dále možnost vidět je krásnou ukázkou jakou srandu jsme si užívali – jednak ve vzduchu,ale ještě větší potom na zemi kdy jsme prováděli rozbor – při kterém šlo v první řadě o to zjistit kdo je větší pitomec,a protože Šemík se vykecá ze všeho a Bohoušek byl přirozenej talent tak to většinou odnes Metelka (často nevině ale na to sem přišel až později kdy jsem krapet prohlédl) No, ale protože tentokrát nás natáčel a fotil Korýš – první to kameraman který v Hořovicích natáčel Shrekovi tandemy,tak má tenář následně možnost posoudit kterak to bylo :-)Bohoušek a Štětináč v úboru Černých jezdců


Tak tyhle černé masky daly jméno Černým jezdcům - a kde se vzaly? no vznik je třeba hledat u Štětináče který jí používal nikoli jako masku ,ale jako pověstnou "HLTÍCÍ ROUŠKU"
Štětináč totiž donedávna bez hltící roušky nedal ani ránu, ta prapůvodní byla ušitá z džínoviny a dle škarohlídů byla léty provozu pěkně uslintaná a prý i posmrkaná (není to pravda občas jí pral)- jednoho krásnýho dne jí ztratil a tak přitáhnul Dlouhé Bidlo s Bohouškem černý legíny a vyrobili mu novou a páč jim byla zima a páč se chtěli sjednotit se Štětináčem tak si je nasadily taky,no a tak vznikla móda hltících roušek - přidal se k nim z Rychlých šípů Metelka a Mirek Dušín - no a Černí jezdci byli na světě :-)

Jezdci ve složení Štětináč , Bohoušek , Metelka po výskoku - výskok do trojky a posléze do čtyřky patřil k vrcholům našeho umění a po prodělaných zkušenostech jsme se radši nepouštěli - ale nám se to líbilo tak proč ne.
Nikdo jinej RW (v uvozovkách) v Hořovicích v té době už neskákal,takže by se dalo s trochou nadsázky zkonstatovat,že v té době jsme byli špička v disciplíně :-)
Tenhle záběr se Korýšovi povedl
Štětináč v roušce rekognoskuje terén :-)
tak si to pěkně svištíme, je nám hezky
...Bohouškovi jako skoro vždycky padaj brejle :-)

... a zatím se schyluje k malému nebeskému dramatu
A ......... je to tady !!!
Mirek Dušín se zapojil do sestavy , zatim to nevypadá ale zkušené oko může rozpoznat předzvěst něčeho neplánovaného
Šlechetný Mirek se právě zapojil a jak vidíte zlochuch Štětináč mu nechce dopřát radost z palmy vítězství a pokouší se ho odtáhnout pryč
Mirek nečekajíc úskok je překvapen a překvaveně se otáčí na Metelku co že se to děje??
Metelka přes zoufalou snahu neudržel předsedu klubu
Mirek se propadá do pasti nastražené Štětináčem
... Mirku vydrž!
Tak oni na nás takhle ?!?
jdu ti na pomoct Mirku

Kvízová otázka:


KOLIK JE NA OBRÁZKU PARAŠUTISTU ??????Metelka -"to máte za to že si dovolujete na Mirka plantážníci"

Bohoušek - "Bé Bé oni mě bijí"
Štětináč - "vše je ztraceno"
Mirek - "děkuju ti Jarko"
zachraň se kdo můžeš..........
pokračování příště ...........