Zpět na seznam

A to je hovno ............III.
28.02.2005

vyprávění o legendárním MACOUNOVI


Macoun a jeho seskok na padáku.

autor Krkovička

Bylo nebylo,dávno tomu žil,byl ,na letišti v Hořovicích jeden letecký mechanik kterému se říkalo „Macoun“.Tento pán dělal čest své přezdívce svou zakulacenou postavou.Dělal vždy vše pro to aby byla legrace a někdy i sranda.Byl to vynikající parťák a nikdy nezkazil žádnou srandu,jeho příchod na letiště vždy ohlašoval slogan „ SMRT PARAŠUTISMU“.

A teď k tomu proč o něm vlastně vznikla tato pohádka která se opravdu stala.Už jste viděli leteckého mechanika vyskočit ze zdravého letícího letadla? Notabene takového mechanika který kudy chodí tudy hlásá že“z nepoškozeného letícího letadla může vyskočit jenom BLBEC“.
To jsme jednou takhle seděli po vydařeném provoze ,kde jinde než v hospodě.Rozebírali jsme úspěšný den a seskoky a Macoun do nás stále vandroval že jsme blbci a podobně.Tak jsme se do něho pustili taky že když je takový frajer a hrdina tak ať vyskočí z toho letadla s námi a potom že se může s námi bavit na úrovni.Na to Macoun odvětil že až bude za něho adekvátní náhrada na jeho sedadle v letadle takže klidně na té madraci (jak se tehdy říkalo křídlům) z toho éra vyskočí. Popíjelo se dál a uběhlo několik jar( asi dvě).Mezi tím se na leteckého mechanika vyučil a služby pilně sloužil Pavel B. řečený Bařtík.No a opět nastal čas pěkných dnu a provozů a seskoků a vypitých půllitrů. A zase jsme se sešli v hospodě u piva ve skoro stejné sestavě a opět ty známé a stokrát omleté řeči.No a já dostal nápad jak si další den zpestřit. Tak říkám „ Macoune kdo bude zítra za beranama?“ Macoun odvětil „ Přece Bařtík,přeci se nebudu dřít když mám zástupce,ne? A já na to „ Máš pravdu,máš zástupce tak se nedři a pojď si s námi skočit?
„Ty jsi se posral,né? Vždyť ze zdravého ………“
A opět známá průpovídka.
„Macoune jestli si dobře pamatuješ tak na tomto místě a před těmito lidmi si prohlásil že vyskočíš a že nám ukážeš.“
Macoun se na chvíli zarazil a přemýšlel jak z tohoto ven, a potom se usmál a povídá: „Když mě tvoje žena zítra ráno v 8,30 probudí polibkem na čelo a řekne Macounku prosím tě je ráno,vstávej,nabídne mi tvrdou spartu ze stříbrné tabatěrky,já si oblíknu čisté trenky a ty mě odvezeš na stojánku a oblíkneš mi na záda od tebe zabalenou madraci,tak vyskočím!!!“
Myslel si že nás těma podmínkami odradí,ale to nás málo znal.Okamžitě se zvedl organizační výbor ve složení Já,Jirka M. a začali jsme jednat .Zašli jsme za Cirdou jestli to povolí.Cirda „Nevěřím že vyskočí,ale když to dokáže tak ANO.“Okamžitě jsme jeli na barák zabalit padák.Do postroje od PTCH 10 jsme zabalili OVP-68.(přeci ho nepustíme na křídle ).Sehnali jsme stříbrnou tabatěrku už ani nevím odkud,dali do ní tvrdé sparty (tenkrát podpultové zboží) a já jel do Prahy pro Janu (mojí ženu).Brzo ráno( tenkrát se začínal provoz už v 6,00) jsme odjeli na stojánku ke kruhu a začal normální provoz ,ale protože už se to rozkřiklo bylo cítit napětí mezi lidmi jak to dopadne.Udeřila hodina „H“ a já odvezl Janu splnit ten důležitý úkol.
Probuzení proběhlo přesně jak si Macoun přál, a s velkou slávou jsme jeli na stojánku.Tam se veškerý život zastavil a každý čekal jak to dopadne .Macoun když vyděl ten špalír lidí tak mírně pobledl a bylo mu jasné že už nemůže couvnout.Při vystupování z auta povídá známí skrblík M.V.řečený Čert „Macoune jestli vyskočíš tak ti budu chodit dneska pro pivo pokaždé když pískneš.To bylo pro Macouna jako když ho poleje živou vodou a povídá“ To už si dneska neskočíš a obuj si rychlí kecky dneska se ulítáš.“ S těmito slovy na rtech se odebral k balícím stolům a zavelel „Ustrojte si mě!!!“ a už nepromluvil.Dala se dohromady výsadka.Cirda jako vysazovač a zbytek jako doprovod.Nastoupili jsme do letadla a chudák Macounek zase trochu pobledl.Nabrali jsme výšku 800 m a Cirda pokynul Macounovi aby se postavil a připravil. Macoun vstal a postavi se ke dveřím a čekal na povel.Cirda ¨řekl „Vpřed“ a Macoun (dej mu pánbůh lehké odpočinutí)vystoupil z těch dveří jako starej mazák.Nevím zda to potají tajně trénoval či jak to dokázal ,ale podle výskoku by nikdo nepoznal že jde poprvé, nebo že má strach……………. Po výskoku byl samozřejmě překvapený že má nad sebou kulatý vrchlík ,ale potom mi řekl že byl docela rád že stejně nevěděl jak na té madraci přistát.Při přistání samozřejmě zase trochu zafrajeři a skoušel přistát do telemarku a trochu si pochroumal koleno ,ale nebylo to nic vážného.Po přistání už samozřejmě pískal a volal: „Čerte kde mám to pivo.“ A Čert se ten den opravdu nezastavil a už si neskočil protože neustále běhal do hospody pro pivo.

A zazvoni zvonec a pohádky o Macounovi která se opravdu stala je konec.
A přátelé tento příběh je pravdivý

......protože Vám ho vyprávěl M.K Krkovička.S pozdravem Smrt parašutismu


Jak vypadala stojánka v roce 1985 nebo 86


ranní toaleta před seskokem


Nápis na tričku : Pivo dělá krásná těla.


Důkaz k předchozímu obrázku
Příprava kůltůrně gastronomicko společenské akce "Vepřový bůček nadívaný
medvědem"
Dneska je krásný den,dneska by to šlo ........


žánrový obrázek s názvem "Kontrola větru" ( nefouká, neohnul se


Bařtíku koukej makat ať se nedřu sám.