Zpět na seznam

sauna na letiští
18.02.2005

aneb jak je Metelka chtěl pochlubit a co z toho nakonec vzešlo :-)
Výhody společných sprch a sauny na letišti v Hořovicích
Ach jo, je to tu zase – vlastně pořád. Taktiky, divadýlko, hry, přetvářky. Všichni to vyžadují a všichni v tom jedou. Kdyby si na to alespoň ve finále nestěžovali ! Myslím pochopitelně mužskou část populace, Pány všehomíra, kteří řídí běh světa. Jejich závislost na pochvale je až udivující. Ale abych byla konkrétní.

S neskonalou pýchou mi Metelka sdělil, že – pod jeho nezměrnými organizačními a řídícími schopnostmi a s rozhodující silou jeho mocných paží – vybourali dámský záchod a sprchu. Po tomto oznámení následovala dramatická pauza, určená zcela evidentně k mému slovnímu průjmu, kterým bych cca 25 minut vyjadřovala neskonalý obdiv k jeho charakterovým vlastnostem, pracovnímu nasazení, šikovnosti atd. Bohužel – dodatečně se omlouvám a doufám, že Tvoje EGO, Jiříku, neutrpělo výrazných a trvalých škod (pokud ano, můžeme si o tom popovídat) – moje odpověď zněla lakonicky : „ hmm“. Poté, co překonal moment překvapení, že neslyší to, co oprávněně očekával a veškerý rezervoár energie spotřeboval na to, aby skryl své značné rozčarování, hraničící s depresí, pokračoval dál. Zřejmě chtěl přidat na razanci v předkládání důkazů o své genialitě, kterým bych byla nucena podlehnout a prostě začít pět ódy a nadšeně sděloval své plány. Nechat jednu sprchu - společnou, záchodů je tam už tak dost a z dámské udělat saunu – „co tomu říkáš, Kudláková? To je dobrý, ne?!?“. Podlehla jsem. Jo, je to výborněj nápad ( škoda, že papír neunese ironii). A co z toho bude Jiřík mít?
Tak to chce slyšet po mě, respektive po mě teď chce, abych do odborných plků zaobalila výhody tohoto uspořádání, aby nebyla tak patrná jeho prvosignální motivace, vedená mrzkým chtíčem. Osobně silně pochybuji o tom, že myslel orgánem, k myšlení původně určeném – tedy mozkem. Většina mužů žije celý život v jedné iluzi – že myšlenky, vyprodukované pod vlivem zaktivovaného skutečného centra jejich bytosti jsou stejně kvalitní, jako myšlenky, které vzniknou jako následek myšlenkových procesů centrálního nervového systému, tedy mozku ( u některých to tak skutečně je, ale slovo kvalita bych tu asi nepoužívala). Koneckonců, penis má taky hlavičku. No, dámy, necháme je u toho, protože moc dobře víme, že funguje buď hlava nebo hlavička a co si budeme povídat, my se domluvíme spíš s tou hlavičkou, takže výhody tohoto uspořádání jsou na naší straně a taky toho hojně využíváme.

Ale abych se dostala zpátky k meritu věci. Jiříku, jsi naprosto geniální, tak skvělej nápad jsem od tebe naposledy slyšela, když si po mě chtěl, abych ti psala na stránky. To je prostě bomba! Kup si pořádné dláto, kladivo, velký kus šutru a TESEJ! Je škoda tvoje nápady nezachovat pro budoucí generace! A víš, co je na tom úplně skvělý? Že jedině Ty jsi natolik úžasnej a šikovnej a zručnej, že ty to nejen vymyslíš, ale i postavíš! A pro všechny, myslím, že by ti zbytek aeroklubu měl poskytovat dostatečně vysokou životní rentu, aby ses nemusel zdržovat chozením do zaměstnání a mohl se věnovat pouze všestrannému zdokonalování kvality života v aeroklubu. Tak, to už by mohlo stačit, jsem úplně vyčerpaná.

A teď ty plky.

O blahodárném účinku sauny na tělesné zdraví a imunitní systém nikdo nepochybuje, ten je nesporný. Existence těchto zařízení je známa už dlouho a postupně se rozšířila do celého světa. Vzhledem k tomu, že nejsilnější sezona na letišti je v parných letních měsících, je sauna na letišti ideální zařízení. Po celém dni, stráveném pod sálajícím sluncem a na rozpálené letištní ploše se do ještě většího horka v sauně vrhnou všichni najednou a budou se vzájemně vytlačovat, vyhazovat a podrážet si nohy, aby se tam dostali. Výhoda je jistě i ledový bazén hned u baráku, který je v současné době naprosto nevyužit. Dá se uvažovat i o využití sauny k erotickým hrátkám (někteří členové aeroklubu mají své zkušenosti), což je vhodné zejména pro starší členy klubu, pro ty, kteří trpí kardiovaskulárními potížemi a pro sebevrahy, kteří jsou příliš zbabělí se zastřelit a raději si chtějí přivodit infarkt.

Společné sprchy mají rovněž mnoho výhod a nejprve zdůrazním ty psychologické.
Například hodnota důvěry – při sportu, jako je parašutismus je důvěra v ostatní naprosto nezbytná. Ale jak můžu věřit někomu, kdo má přede mnou tajemství? Řešením tohoto dílčího problému společná sprcha nezbytně je.
Pozitivní vliv vidím i v opuštění dětinských způsobů chování, jako je nakukování do dámských sprch klíčovou dírkou nebo nedovřenými dveřmi.ve společné sprše mají pánové konečně možnost postavit se k nahé ženě jako zralí muži – je to určitě důstojnější.
Léčba patologické žárlivosti je dalším možným pozitivem – nikoho už nebude sžírat představa protějšku, sprchujícího se s cizím mužem (či ženou), protože to bude realita. Dotyčný žárlivec se z toho buď definitivně zblázní nebo se s tím bude muset srovnat – v obou případech bude po starostech.
Mnoho napjatých vztahů na letišti by mohla vyřešit srážka s realitou právě ve sprchách, ať už jsou důvody tenze mezi lidmi pozitivní, či negativní. Mezi ty pozitivní patří např. erotické dusno, které by se tímto leckdy vyřešilo ztrátou iluzí a představ o tom kterém objektu touhy. Na druhou stranu zbytečný respekt nebo nepříznivý vztah k jinému člověku bychom po pohledu na jeho sexuální znaky mohli přetransformovat ve vztah shovívavě příznivý, posměšný, lítostivý, nebo naopak bychom mohli vzhlížet s obdivem na někoho do té doby nedoceněného.

Trochu problematické je, že pánská sprcha je poněkud menší a aby byla stále funkční jako prostředek k očistě těla, budou se tvořit fronty (onehdy jsme tam byli 3 a umyli jsme se jen tak – tak).Dalším důvodem konfliktů by mohlo být, kdo s kým do sprchy bude chodit, nevěřím v pouhou nahodilost, dřív nebo později se ozve někdo, kdo tam už dlouho nenarazil na alespoň relativně žádoucí objekt.

Zdaleka jsem nevyčerpala všechny možnosti, ale pro ilustraci je to, myslím dostatečné. Opravdu si, Metelko, myslíš, že na tohle všechno a mnohé další jsi připraven? A co zbytek aeroklubu?
Opravdu chceš znát lokalizaci každé pihy všech žen a mužů na letišti?
Opravdu se chceš připravit o příjemné fantazie a představy o některých ženách ?
Opravdu si chceš potvrdit ty nepříjemné představy?
Opravdu chceš riskovat, že se ti do sprchy bude drát adolescentní jevík s vypracovaným tělem ?
Opravdu chceš, aby si s tebou všichni chlapi poměřovali nářadí a za rohem si se smíchem šeptali?
Opravdu máš na to, aby si unesl všechny ty konfrontace, které sis nevybral?
Opravdu se chceš chovat jako zralý dospělý důstojný muž?
Opravdu si nechceš nechat nějaké tajemství ?

Pokud si odpověděl na všechny otázky ANO, neznamená to, že sauna a společné sprchy budou, ale že jsi zralý na to, abychom si o lecčems popovídali – a bude to dlouhé.