Zpět na seznam

Dietní šílenství
21.07.2005

- sázka o důstojnost
Velká sázka o důstojnost


Není nad to, když se někdo nechá vyhecovat a nejste to zrovna Vy sami…..

Metelka s redaktorskou čubkou Karlosem se zřejmě vyhecovali navzájem a tak máme – díky jejich nedostatku v oblasti volního jednání o zábavu postaráno.
Znáte to – slunce pálí, trika jdou dolů….. a je po tajemství. Objeví se „ozdobné tukové prstence“ kolem břišních partií a to už se neokecá, pokud k nim nemáte výrazně pozitivní citový vztah. A to chlapci nemají. Nejprve si je vzájemně okomentovali, poměřili, pak si sdělili, že je to štve a v návalu sebekritiky uznali, že je načase vnímat své tělové schéma reálně. Odtud je už jen krok k ROZHODNUTÍ. Vědomi si ovšem zmíněných volních nedostatků, potřebují motivaci a hrdinně si o ní řekli plénu. A tady začíná ta zábava. A co teprve, až nesplní to, k čemu se zavázali.Stručně a jasně :

Do konce října oba shodí 10 procent své živé váhy. Neexistuje žádný důvod, který by omluvil nesplnění !


Způsob a formu boje s věkem, pohodlností, stravovacími návyky si zvolí sami, poradce rovněž. 3 měsíce jsou dostatečná doba, aby si zbytečně nezpůsobili zdravotní komplikace.

Ověření výsledků bude veřejné, provoz 29. – 30. října. Na dosažení kýžené hmotnosti v dřívějším termínu se nebude brát ohled, pokud dojde k jojo efektu a zase do tohoto termínu něco naberou.

A teď ta motivace, resp. sankce. Finanční postih neprošel (hledali jsme motivaci individuálně a nevím proč mě mastná pokuta v případě Metelky přišla jako nejlepší). Nakonec to kolektiv vymyslel a za odsouhlasení obou rozhodl následovně :

Metelka na doskočné předvede striptýz na písničku, kterou mu určíme a v oděvu, který mu dodáme. Choreografii vystoupení si udělá sám a musí být dostatečně kvalitní!

Karel přijde o vlasy, Hlava mu bude veřejně ostříhána za použití mašinky.

Jako chronická dietářka mám pro chlapce opravdu pochopení, budu průběžně kontrolovat a pochopitelně informovat veřejnost (vč. obrazové dokumentace), máte se na co těšit ( i když já osobně se popravdě nejvíc těším na ten striptýz a stříhání).

Tady je několik aktuálních fotek výchozího stavu :
Metelka : výchozí stav 98,5 kg, na konci října musí vážit maximálně ( protože jsme hodní, s mírnou tolerancí 89 kg.

Karel : výchozí stav 101,5 kg, na konci října musí vážit 91,5 kg (opět tolerance v dkg).
PS: kuloárové informace hovoří o tom, že v dietě nejedou sami – je tu ještě jeden kandidát, který se ovšem rozhodl jet na vlastní triko (resp. břicho). Zda tolik spoléhá na vlastní vůli či se bojí veřejných sankcí, těžko říct…..