Zpět na seznam

STRAKONICKÝ FEZ 2005
27.09.2005

Kozlíkova reportáž s fotkami Venci Volfa

Nazdárek banáni! Takže do Strakonic jsme dorazili v sobotu večer. Venku parkoval GIBouš a v hospůdce seděli skoro jenom Hořovicky, tak se tam člověk cejtil jako doma. Ostatní závodníci vesměs přijeli až v sobotu ráno a i tak jsme obsadili podstatnou část startovního pole.

Hnedka ráno začali závody jízdou na lodi. Byla ještě pořádná kosa a docela hustá mlha, takže jsme postávali na mostě a do vody se nikomu moc nechtělo. Jenže rozhodčí zaveleli ke startu a muselo se. Hned první rozplavba stála za to. Jel Budvarteam a místní Strakonický borci. Obě posádky se stihli několikrát vyklopit už na startu a kluci ze Strakonic po vybroušeném valčíkovém stylu jízdy ještě několikrát na otočce. Taky za svou snahu dostali speciální cenu pořadatele za umělecký dojem. Během toho jak jsme se mordovali na lodích se podstatně oteplilo, stoupla mlha a nebe bylo jak vymetený, takže jsme mohli začít skákat. Rubalo se z Giba a jedno družstvo mělo možnost vymrznout v brigadýru. Ze začátku byl trochu problém s pořadateli, kteří pod heslem „inovace bez legrace“ neustále měnili pořadí jak vlastně budeme skákat, ale po čase jsme jejich systém prokoukli.

V sobotu se ukončilo sedm kol a hned po sbalení věcí jsme vyrazili na pouť. Ve Strakonicích na pouti je nutností navštívit klobásovou uličku. Je to asi sto metrů, kde je jeden vedle druhýho stánky s pečenejma klobásama, uzeným a podobně do toho čepujou pivko a tak. No prostě se to musí vidět. Ty kterejm nestačilo rajtování na padáku ještě vyrazili polítat na různejch atrakcích. Nakonec jsme se všichni zase slezli u autíček. Fantomas si vzal k srdci rady starej paragánů, že když to jde tak nemá radši chodit spát aby neztratil formu a držel Luďu s Janíke u becherovky dlouho do rána.

Neděle začala torochu unaveně. Zase byla mlha a zima, takže skákat jsme začali až po poledni. Doskákalo se osmí kolo, kapitáni pak ještě jednou a měli jsme to za sebou. Černoch zase čaroval s rumbakoulemi, ale myslím, že mu to nebylo nic platný. Celkově vyhrál Jindřichův Hradec, druruhý byli Miláčci Václava Volfa no a na třetím HOŘOVICKÝ SEN.

Jak bylo pořadí dál si úplně nepamatuju. Z Hořovic ještě závodili družstva Hořovická noční můra (fantomas, lenoch a janík), Prapara (Jirka Šíma a Milan Fuhrman, který si z Klatov půjčily Karla Srba), Danka Macichová (MVV), Radim Bednář (Domácí) a Pepa Švarc. Výpravu z Hořovic ještě doplňovali Staňkovi coby reportéři a dokumentaristi.
kozlik,v.volf